SLODUG
Spletno mesto uporabniške skupine slovenskih razvijalcev programskih rešitev

XtraReports

ocenilo 0 uporabnikov
Ta prispevek ima 5 odgovorov | 1 sledilec

Med prvih 25 po prispevkih
Moški
DRobi Objavljeno: 02-20-2008 9:32 | Zabeleženo

Začel sem z uporabo XtraReports od DevExpressa, pa ima težavo z kreiranjem čisto enostavnega reporta, ki združuje dve tabeli! V prvi imamo podatk o plačilnih sredstvih,ki vsenujejo vrednost in ID palčilnega sredtsva, v drugi pa so specificirana vsa plačilna sredstva (ID, Ime). Na izpisu bi rad im el dve koloni, kjer bi bilo v prvi ime plačilnega srestva, v drugi pa vrednost nekako takole:

GOTOVINA 1500 EUR

BON             100 EUR

VISA            850 EUR

Ali lahko to rešim samo z pravilnim designom ali je potrebno napisati kakšno kodo, da upoštevam relacijo?

MihaM V odgovor na 02-20-2008 13:36 | Zabeleženo

Zakaj pa ne bi naredil poizvede z združevanjem (select .. from x join y ...) in ga uporabil za podatkovni izvor? Ali pa mogoče kar pogled (view)?

Miha Markic RighHand .net consulting and software development

Moški
DRobi V odgovor na 02-22-2008 7:31 | Zabeleženo

Tudi to je ena izmed možnosti, vendar imamo aplikacije zastavljene tri-nivojsko, tako je sistem priprave podatkov že narejen za vnose in preglede, ki uporabljalo lookup povezave, tako da bi moral sedaj za vsak (še tako enostaven) izpis ponovno pripravljati funkcije za reporte, tako pa se samo napolnijo tabele s podatki za ustrezni izpis, sam report pa naj uporabi relacije, ki jih poveže skupaj!

Sicer pa sem našel sistem, kako se preko kode uporabi relacije in napolni ustrezne labele (našel sem celo omembo, da boste razmislili o pripravi takšne komponente v kakšni od naslednjih verzij).

MihaM V odgovor na 02-22-2008 11:08 | Zabeleženo

Če delaš z .net 3.5 lahko uporabiš LINQ to Objects da si pripraviš izvor podatkov - bo lepše, lažje in bolj uporabno.

Miha Markic RighHand .net consulting and software development

Moški
Mitja V odgovor na 05-25-2010 8:27 | Zabeleženo

Pozdravljeni, pri meni pa se pojavlja en zelo smešen problem. Na vsem lepem se mi je en izpis začel obnašat zelo čudno. 5 podatkov v sourcu, mi izpiše 25x.

Sem kreiral nov čisto enostaven report, samo izpis enega polja in nič drugega, nobene kode, nič. Dela enako. Za test sem pobrisal tabelo iz katere izpisujem in jo na novo kreiral, brez uspeha.  Neki zelo podobni izpis, z istim sourceom, pa dela povsem brez problema.

Nimam več idej.

LP, Mitja
Moški
Mitja V odgovor na 05-25-2010 9:29 | Zabeleženo

Mitja:

Pozdravljeni, pri meni pa se pojavlja en zelo smešen problem. Na vsem lepem se mi je en izpis začel obnašat zelo čudno. 5 podatkov v sourcu, mi izpiše 25x.

Sem kreiral nov čisto enostaven report, samo izpis enega polja in nič drugega, nobene kode, nič. Dela enako. Za test sem pobrisal tabelo iz katere izpisujem in jo na novo kreiral, brez uspeha.  Neki zelo podobni izpis, z istim sourceom, pa dela povsem brez problema.

Nimam več idej.

Že rešil problem, kaj tako čudnega pa še ne. Krivec za to zmešnjavo so bili podatki, čeprav so bili vredu.

LP, Mitja
Stran 1 od 1 (6 predmetov) | RSS
© 2004-2008 SLODUG