SLODUG
Spletno mesto uporabniške skupine slovenskih razvijalcev programskih rešitev

Kateri grid za .Net

Ta prispevek ima 13 odgovorov | 6 sledilcev

Med prvih 100 po prispevkih
Moški
dussan Objavljeno: 08-22-2007 12:54 | Zabeleženo

Živijo!

DataGridView je kar ok, vendar me zanima, kaj uporabljate za "resen" prikaz podatkov v tabeli na formi? Pred .Net smo uporabljali True DBGrid, za .NET pa se še odločamo (pri ComponentOneimajo sedaj vse v enem paketu, ki pa ni prav poceni, report pa že uporabljamo drugi).

Predlogi so dobrodošli, ker je ponudbe veliko, časa, da bi vse pretestiral, pa malo.

lp, dussan
MihaM V odgovor na 08-22-2007 14:23 | Zabeleženo

Meni je XtraGrid (Developer Express) zakon:

http://www.devexpress.com/Products/NET/WinForms/XtraGrid/

Miha Markic RighHand .net consulting and software development

spirit1 V odgovor na 08-22-2007 19:41 | Zabeleženo

mi uporabljamo Janus-ov GridEx.

ima fenomenalno sposobnost grupiranja podatkov.

AndrejT V odgovor na 08-22-2007 23:05 | Zabeleženo
Sam bi izbiral med DevExpressovim (link zgoraj, Miha) in Infragisticsovim gridom (link).

Andrej
Microsoft MVP: Client Application Development
ANT Andrej Tozon s.p., Solution development and consulting
http://www.tozon.info | http://www.tozon.info/blog/

Med prvih 100 po prispevkih
Moški
dussan V odgovor na 08-24-2007 8:31 | Zabeleženo

Kaj pa Xceed Data Grid (http://xceed.com/)? Ima kdo izkušnje z njim?

lp, dussan 

Med prvih 50 po prispevkih
Moški
mznidar V odgovor na 08-24-2007 19:22 | Zabeleženo

Tudi mi uporabljamo Janusov GridEx za WinForms (posebej všeč nam je hierarhical mode in self referencing mode).
Za ASP.NET rešitve pa njihov Web Gridex

LP, Marko
Med prvih 25 po prispevkih
Moški
Seldon28 V odgovor na 10-10-2007 17:32 | Zabeleženo
Jaz sem se, če je le mogoče, odrekel uporabe DataGridView-a (osebno mi je bil oni iz Frameworka 1.1 bolj všeč). Običajno uporabim kar ListView (seveda sem ga malo predelal da lahko hitro in enostavno grupiram). Osebno mislim da razen za računovodske programe zadeva ni uporabniku prijazna, saj v primeru ko potrebuješ komliciran prikaz z data gridi, pride še do problema kako spraviti na papir, tam pri nas uporabljamo CrystalReport 10, le ta pa zadeve z tabelami super obvlada, v nasprotnem pa mislim da je bolje če celo stvar pošlješ v EXEL in zraven pritekline(script). Pri nas namreč zagovarjamo filozofijo da mora biti vmesnik čimbolj enostaven in prečiščen odvečnih podatkov, saj se uporabnik potem ne znajde. Seveda pa je zato potrebno napisati malo več kode...
EG
Moški
Seldon28 V odgovor na 10-10-2007 17:35 | Zabeleženo
Opsala sem pozabil večinoma uporabljam C#, vendar v VB tako ali tako ni nič drugače
EG
bojanv V odgovor na 10-10-2007 17:40 | Zabeleženo

Men je sicer všeč DevExpressov ASPxGridView. Je enostaven za uporabo, hiter, malce neroden za design-at -->če ne uporabljaš skinov, ma zelo dobro podprte tempated controle in je intregrabilen z MS Ajax 1.0 verzijo. Če kombiniraš še malce zraven DXEperience, je to smrtonosna kombinacija.

Se strinjam, da moraš pazit na enostavnost aplikacije, samo kakšno kost pa tudi lahko včasih vržeš :).

Lp, Bojan

Moški
FAKK2 V odgovor na 10-11-2007 7:13 | Zabeleženo

jaz ti priporočam, da se povežeš na codeproject, in tam najdeš sebi ustreznega (seveda zastonj + sourceCode), pol ga pa po potrebi še predelaš, da 100% ustreza tvojim zahtevam.

Seveda predpogoj je volja, čas in pa znanje da to narediš.Geeked

Janez
Moški
Seldon28 V odgovor na 10-11-2007 20:49 | Zabeleženo
FAKK2:

jaz ti priporočam, da se povežeš na codeproject, in tam najdeš sebi ustreznega (seveda zastonj + sourceCode), pol ga pa po potrebi še predelaš, da 100% ustreza tvojim zahtevam.

Seveda predpogoj je volja, čas in pa znanje da to narediš.Geeked

vse to je lepo, imaš čas, voljo in znanje pa direktor ne pusti..?! Običajno je lastna rešitev res najboljša, vendar se največkrat zgodi da je idelana za nekaj(za tisto za kar je bila narejena) potem pa dodajaš in dodajaš... delaš nove in nove izjeme, običajno toliko časa da postane neobvladljivo in ne služi nikomur več. Torej idelane in univerzalne rešitve ni. Za nekaj običajnega so vsi Gridi dobri, ko želiš nekaj več pa poiščes nekaj kar je najbližje tistemu kar potrebuješ, ali si ga prirediš če to ne povzroča celega projekta...Cool

EG
MihaM V odgovor na 10-13-2007 11:54 | Zabeleženo
Danes je razvoj lastnega grid popolna norost. Direktorja ki kaj takega odobri bi bilo potrebno razrešiti iz krivdnih razlogov, razen če nima preklemano dobrega motiva (99% da ga nima).

Miha Markic RighHand .net consulting and software development

Moški
Se popolnoma strinjam z vsem razen z tistim da nima dobrega motiva, kako sploh lahko podvomiš v motive direktorjev Party!!!
EG
Moški
Seldon28 V odgovor na 01-14-2008 15:49 | Zabeleženo
Pred kratkim sem odkril zanimiv DataGrid.  Na žalost ni brezšlačen omgoča kar nekaj dobrih stvari. Mi od taiste firme uporabljamo Ribbon, zadeva izgleda tako kot Office 2007. Dobra stvar dodatnih knjižnic je v tem da uporablja samo osnovne knižnice Framework-a 2.0 kar pomeni da dela tudi na 3.0 in 3.5 in seveda v načinu WSYWING kar za nekatere konkurenčne ne drži. Tukaj je njihova stran http://www.prof-uis.com/
EG
Stran 1 od 1 (14 predmetov) | RSS
© 2004-2008 SLODUG